Орендувати будівельну техніку в кризу вигідно

Орендувати будівельну техніку в кризу вигідно

Посилення світової фінансової кризи на тлі політичної нестабільності в Україні змушує будівельні компанії самостійно розробляти і задіяти антикризові механізми. Для якнайшвидшого їх впровадження необхідна допомога держави, однак сподіватися на неї будівельникам не доводиться. На думку фахівців, у ситуації що склалася, пошук і залучення коштів для забезпечення виробництва, придбання обладнання – це досить серйозна проблема. Тому грамотне управління будівельними процесами в умовах кризи, як ніколи раніше, має враховувати фактори мінімізації витрат. Одним з таких факторів для компаній-забудовників є перехід від придбання будівельної техніки та обладнання до оренди, яка характеризується рядом конкурентних переваг.

 

П'ять причин орендувати будівельну техніку в кризу:

Перша і основна. Роботи будівельними компаніями, що застосовують різну техніку: екскаватори, навантажувачі, крани, вантажні автомобілі для вивезення сміття тощо, не перестануть виконуватися. Звичайно ж, знижуватимуться і вже знижуються темпи. Завантаження всієї будівельної галузі значно зменшилась і потреба в застосуванні будтехніки також знизилася. Орендували будтехніку завжди, особливо невеликі компанії. Однак є кілька причин, за яких оренда будівельної спецтехніки буде навіть цікавіша, ніж покупка.

Друга причина – це перевага оренди спецтехніки в порівнянні з одноразовою купівлею або покупкою в лізинг. Така перевага виникла внаслідок того, що нестача грошової ліквідності не дозволяє відводити значні суми грошей на придбання дорогої будівельної техніки. Лізингові програми так само важкі для виконання, бо їх першочергова вимога – неухильне дотримання графіку платежів, що вкрай важко виконувати в період кризи.

Третя причина. Чи можна сказати, що в період кризи буде відбуватися оптимізація цін на оренду будівельної техніки. Це можна визначити з того, що останні роки ринок оренди будтехніки, продажу та лізингу ріс з великим випередженням, ніж навіть ріст будівельної галузі в цілому. Багато компаній, прогнозуючи такі райдужні перспективи у галузі, вважали за краще «затаритися» будівельною технікою про запас. Тепер же ситуація призвела до того, що склади перезаповнені, продаж загальмувався, а лізинг став взагалі важкодоступним. Здавати в оренду будівельну техніку в такому становищі, одна з форм порятунку дилерських центрів. Така конкуренція повинна неодмінно породити оптимізацію цін на ринку.

Четверта причина. Ніхто не скасовував інтерес до оренди будівельної техніки за небажанням багатьох компаній спеціалізуватися тільки на своєму профілі і не відволікатися на різні підрядні роботи, віддаючи їх на аутсорсинг. Але, якщо раніше до цього виду залучення техніки вдавалися лише невеликі компанії, тепер може виникнути ситуація, коли і великі компанії, зосередившись на «утриманні на плаву» будуть віддавати перевагу орендувати будівельну техніку, необхідну «за фактом». Це дозволить багатьом компаніям уникнути значних і, явно зайвих у період кризи, витрат на утримання парку машин, оплати кваліфікованого персоналу і простою техніки. Так само, залишається багато моментів, що перешкоджають спокійному володінню власною технікою. Це постійні перевірки з боку контролюючих органів. Набагато простіше скористатися послугами компанії з оренди будтехніки.

І п'ята причина. Незважаючи на бурхливе зростання ринку оренди будівельної техніки, її продажу і лізингу, в Україні так і не відбулося його насичення. Експерти припускали, що це відбудеться років через два-три, як мінімум. Але криза відтягує цей термін ще на якийсь час. Насичення ринку залежить від того, наскільки ефективним буде парк будівельної техніки. Однак, беручи до уваги постійне старіння і вибуття з ладу будтехніки радянського виробництва, все ще повсюдно застосовується, брак техніки залишається в наявності. При цьому, вітчизняні виробники явно не можуть задовольнити попит за якістю будівельної техніки, а імпортні виробники залишаються малодоступними за ціною. Тому ринок, відчуваючи брак техніки, буде так чи інакше намагатися заповнити «порожнечу». Кращого варіанту, ніж оренда в період економії коштів, не вигадаєш.

Отже, ці п'ять причин, та й багато інших позитивних сторін оренди будівельної техніки, вказують на одну з можливостей для будівельників у кризовий час. Можливість для одних оперативно вирішувати завдання «за фактом» і «за місцем». А для інших, намагатися протриматися важкий час. Не слід забувати, що будь-яка криза це час можливостей для сектора реальної економіки. Будуть затребувані саме ті товари та послуги, які реально необхідні за реальною ціною. Взагалі, криза - це певний спосіб очиститися від «паразитів» і «мильних бульбашок» і розставити по місцях «хто є хто». Виживають тільки найкращі. А після кризи настає період підйому. Так що для ринку оренди будівельної техніки, криза – це час можливостей.


Наші переваги

Парк автокранов для любых задач!
Автовышки для трудных дорог и для узких улиц.
Автовышки для трудных дорог и для узких улиц.
Автовышки для трудных дорог и для узких улиц.
$('#s6').cycle({
  fx: 'scrollLeft',
  timeout: 6000,
  delay:  -2000

  });

Розсилка новин

 Введіть свій e-mail: